Polovačka na fotky 2

Autor: Pavel Dvořák | 10.7.2014 o 8:45 | Karma článku: 6,36 | Prečítané:  1475x

Jednou z nepríjemných vecí na živote vo veľkomeste sú bitky o taxík, keď prestane premávať metro. A hlavne na staniciach, ktoré sú križovatkami niekoľkých liniek. 

Práve som sa vracal zo služobnej cesty a vlak do Šanghaja prišiel neskoro. Moja linka už nepremávala a tak som sa na prestupnej stanici rozhodol nevystúpiť. Človek tam nechytí taxík, nech sa snaží akokoľvek. V tejto situácii si vždy radšej prejdem pár ďalších zastávok až k zastávke Múzeum vedy a techniky. Prečo? Pod týmto múzeom sa totiž nachádza veľká tržnica kde je každodenne množstvo ľudí, a preto taxíky už čakajú v rade pri východe. Po uzávierke metra na taxíky čaká síce zopäť ľudí, ale autá tam aj napriek tomu sú tiež, a preto si človek sadne takmer hneď. Aj tento deň som sa previezol, ale keď som vyšiel z metra von, ohromila ma nádherná noc. Mesiac sa plavil v mrakoch nad krásnou architektúrou Šanghaja a všetko spolu nádherne ladilo. Zhodou okolností som mal pri sebe statív a foťák. Snažím sa ich mať pri sebe vždy, takže zas až taká náhoda to nebola. Rozhodol som sa preto chvíľku počkať, kým všetci odídu a potom osamote sa pokúsiť zachytiť tú krásnu noc.

Fotografie sú vo veľkom rozlíšení na mojom súkromnom blogu

Kým sa námestie pred múzeom vyprázdnilo, fotografoval som si futuristické zastávky metra. A ako som ich fotografoval, zrazu som si uvedomil, že tvar týchto zástaviek človeka priam láka na ne vyliezť. Vrchol tejto zastávky bolo totiž jediné miesto, odkiaľ mohol človek vidieť budovu Múzea vedy a techniky v celej jej kráse. A že je krásna, o tom niet pochýb. 


Tak som fotografoval čo sa dalo ešte asi pol hodinu, no keď sa všetko vyprázdnilo, schoval som si batožinu za odpadkový kôš a vyliezol som na zastávku. Veru, tomu sa hovorí krásna perspektíva. Ale predsa len som bol stále veľmi blízko a jedinou možnosťou bola fotografovať budovu v panoráme. A výsledok vôbec nebol vôbec zlý.

Keď som dofotografoval múzeum, nedalo mi neodfotografovať ešte budovu umení, ktorá ma tvar lotosového kvetu. Taktiež netradičná a veľmi zaujímavá budova. Pamätám sa, že ma oslovila už pri mojej prvej návšteve Šanghaja v roku 2009. 

Fotografie sú vo veľkom rozlíšení na mojom súkromnom blogu


Nočný Šanghaj je niečo, čo ma nikdy neprestane fascinovať. Je to raj nielen pre architektov, ale aj pre fotografov. 

Prečítajte si Polovačku na fotky 1

Múzeum vedy a techniky v Šanghaji (Pavel Dvořák)
Múzeum vedy a techniky v Šanghaji (Pavel Dvořák)

Prečítajte si Polovačku na fotky 1

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: V Bratislave sa opäť protestuje proti korupcii

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?