Schody, opice, schody, chrámy, schody, hory, schody…

Autor: Pavel Dvořák | 12.6.2017 o 7:45 | Karma článku: 4,59 | Prečítané:  1321x

Náš druhý deň v Shaxi sme plánovali oddychovo. Čakal nás bicyklový výlet do parku Shibaoshan a potom prechádzky pomedzi 1 300 rokov staré budhistické chrámy a sochy.

(Odhaľujem stratené svety, diel druhý. Viac podrobností je v úvodnom článku do seriálu TU)

No zmýlili sme sa, keď sme si mysleli, že to bude jednoduchý výlet. Bicyklom sme síce išli len asi polhodinu, ale potom nás čakalo päť hodín schodov. Aj sme ich počítali a dostali sme sa cez číslo dve tisíc. Prekonali sme prevýšenie vyše 500 metrov, a stále len schody, a schody, a schody… Krajina bola naozaj krásna. Dychberúce výhľady. Už po ceste sme videli zopár budhistických fresiek a pred sebou sme pozorovali chrám na hore. Za tým sme išli ako za naším cieľom. Nevyzeral, že je ďaleko. Ani nebol. Ale nebol to ani zďaleka cieľ cesty.

 

Konečne sme na vrchole. Privítal nás tu naozaj nádherný a veľký chrám ukrytý v lesoch. Kam sa človek pozrel, tam boli kopce a lesy.

Budhistických sôch som žiaľ veľa nenafotil, pretože v tejto časti parku bolo fotografovanie prísne zakázané. No po prehliadke sme prešli na parkovisko v rámci pamiatkovej zóny a tá nás priviedla k druhému skalnému chrámu. Nebol síce skrytý v lesoch, avšak visiaci zo skaly vyzeral naozaj veľkolepo. Len sa človek musel stále obzerať okolo seba, pretože najpočestnejším obyvateľstvom tohto chrámu boli opice. Opice, drzé ako opice!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

ONLINE: Juraj Sagan je v úniku a mieri za obhajobou titulu majstra Slovenska

Od roku 2011 svieti v zozname slovenských šampiónov iba meno Sagan. Minulý rok však Petra zosadil jeho brat Juraj.

PLUS

Trinásť rokov trpí epilepsiou. Na Slovensku jej nedokázali pomôcť

Návšteva neurológa sa zmenila na sexuálne obťažovanie.


Už ste čítali?