Stratený svet čínskych moslimov

Autor: Pavel Dvořák | 10.7.2017 o 7:43 | Karma článku: 5,40 | Prečítané:  1566x

Po oddychu v slávnom Dali sme sa zase vybrali do turisticky neznámych miest. Zvyšok cesty, ktorý nás čaká, je veľmi rôznorodý, takmer každý deň navštívime inú menšinu.

(Odhaľujem stratené svety, diel druhý. Viac podrobností je v úvodnom článku do seriálu TU)

 

Začali sme čínskymi moslimami národnosti Hui, ktorí bývajú v turisticky absolútne neznámej Dedine východných lotosov (Donglianhua). Tento stratený svet zatiaľ našli len čínski študenti maľby. Počet turistov: 0!

Donglianhua – Dedina východných lotosov sa nachádza na ceste medzi Dali a Weishan. Oboje sú historické mestá. Aj napriek tomu. že sme v tento deň navštívili aj historické mesto Weishan, Donglianhua je také nádherné miesto, že som sa rozhodol dať do tohto článku fotografie len odtiaľto. Dedina bola založená moslimskými vojakmi, ktorých poslal do Yunnanu cisár mongolskej dynastie (1217 – 1368). Počas dynastie Ming a Qing sa stalo súčasťou historickej konskej čajovej cesty. A ako veľmi sa moslimským obchodníkom darilo možno veľmi ľahko vypozorovať z domov týchto obchodníkov. Moslimskí obchodníci mávali najdlhšie a najbohatšie karavány s najväčším počtom mulíc. Niektoré mali až 100 koní a mulíc. Najznámejší obchodníci z dediny Donglianhua boli traja bratia: Ma Ruyi (马如骥), Ma Ruqi (马如骐) and Ma Ruqing (马如清). Všetci traja si postavili nádherné obydlia a všetky tri sú zachované dodnes. V prvom z nich pani domu (priamy potomok) prevádzkuje reštauráciu. Keďže do tohto mesta nikto nechodí, treba jej zavolať dopredu aby uvarila. A ako varí… Vo veľmi skromných podmienkach pripravila taký výborný obed, že sme ani nechceli odísť. Jedno z najlepších jedál výletu. Hneď potom nás čakalo druhé obydlie jedného z bratov – to je premenené na múzeum konskej čajovej cesty. Nuž a tretia budova sa momentálne rekonštruuje, ale aj tak sme do nej nakukli.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Piekol macesy a mal baňu. Jeho slovenská továreň prežila dodnes

Maces kupujú hlavne ľudia s problémami s trávením.

KOMENTÁRE

Rok 1997: Zmrznutý Leo desil viac než elektrikár Mečiar

Moc stále držal v rukách Mečiar a z rodinných osláv sa stávali mory.


Už ste čítali?