Smrť sa stala našou témou

Autor: Pavel Dvořák | 9.1.2019 o 22:46 | Karma článku: 2,64 | Prečítané:  928x

Smrť sa stala u nás v rodine témou o ktorej sa musíme baviť. Chceme sa o nej baviť! Pretože je tu! A to, že sme sa o nej nikdy nebavili bola chyba. Smrť by nemala byť tabuizovanú téma! 

Máme túžbu ľudí škatuľkovať. A to vo všetkom. Aj v tom, kto je akej viery. 

A akej viery sú Číňania? Ich sa veľmi ťažko škatuľkuje. A tak som si pre nich vymyslel vlastný pojem - pragmatickí ateisti.

Nie sú rozhodne ateisti, ale pragmatickí sú príšerne. Ako presne tento názov myslím som vysvetlil v mojom ešte predvianočnom videoblogu o náboženstvách Číny. 

Keď som tento videoblog točil, ešte som nevedel, že našu rodinu opäť navštívi smrť. Druhýkrát v priebehu dvoch rokov.

Zobrala mi dvoch najdôležitejších ľudí. Brata a otca.

Prvý príbeh popísala moja sestra v autobiografii môjho otca Tatove odkryté dejiny. Táto knižka bola písaná v čase, keď sa diali tie najhoršie veci. Sestra ju začala písať v čase keď sme mali brata, keď knižka vychádzala, mal otec už len tri deti. Smrť syna mu zlomila srdce a mesiac po vydaní knihy nás opustil tiež

Smrť sa stala u nás v rodine témou o ktorej sa musíme baviť. Chceme sa o nej baviť! Pretože je tu! Viac ako kedykoľvek predtým.

A to, že sme sa o nej nikdy nebavili bola chyba. Smrť by nemala byť tabuizovaná téma! Pochopila to napríklad Veronika Hurdová a napísala knižku Moje milá smrť po tom, ako sa jej zabil manžel. V období keď mali dve malé deti a tretie na ceste. Že to pochopilo množstvo ďalších ľudí je zjavné aj z toho, že jej kniha je bestseller. Zaslúžene. Je výborná. 

A ani ja nechcem aby táto téma bola tabu. Vezmem to z môjho konca. Smrť v Číne? Ako ju Číňania vnímajú? Sám tomu chcem porozumieť a chystám sa to zisťovať. Na začiatok som ale v novom videoblogu zhrnul čo vlastne už viem. Ako vnímate smrť vy? Napíšte mi do komentárov. Čítam ich aj keď často neodpisujem ;-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Mal Kočner Glváča na diaľkové ovládanie?

Zsuzsová s Glváčom je možno podobná schéma ako Trošková u Fica.


Už ste čítali?